Kategoriler
Markalar
Haberler
Organik Bal mı? Organik Bal mı?
ŞEMDİNLİ BALI FUARLARDA ŞEMDİNLİ BALI FUARLARDA
Anket
Ürünlerimizden memnun musunuz?
Evet
Hayır
Kısayol Bilgisi
Kampanya Haberleri
ŞEMDİNLİ BALI FUARLARDA
07 Mayıs 2012 Pazartesi 11:11
16 Aralık 2010 Perşembe 19:12 İstanbul ve İzmir`deki fuarlarda sergilenen Nehri Şemdinli Balı büyük ilgi gördü.
Şemdinli Balına Yoğun İlgi
 

Eylül ayında üretime başlayan Nehri Şemdinli Balı`nın tanıtım çalışmaları sürüyor. Bir süre önce Van ve Diyarbakır`daki fuarlara katılan firma, bu kez de İstanbul Uluslararası Gıda ve Travel Turkey İzmir Uluslararası Turizm fuarlarına katıldı. İstanbul`daki fuara 12 ülkeden 275, İzmir`deki fuarda ise 16 ülkeden 500 aşkın firma katılım gösterirken Hakkari`den ise yalnızca Nehri Şemdinli Balı firması katıldı.

Hakkari Altınova Naturel Şirketi Sahibi Sait Erçin, Hakkari yöresi balları ve firmalarına olan ilgiden çok memnun olduklarını belirtti. Fuarlarda özellikle yöresel ve organik ürün ticareti yapan firmaların Şemdinli balının uluslararası standartlarda piyasaya çıkmasından dolayı olumlu tepki verdiklerini belirten Erçin, birçok firmadan ise talep aldıklarını söyledi. İstanbul ve İzmir`deki firmaların mevzuatlara uygun Nehri Şemdinli Balı`nı istediklerini ifade eden Erçin, katıldıkları fuarların ihtisas fuarları olduğunu, gelen ziyaretçilerin gıda ve turizm sektöründe yatırımcı veya çalışan olduklarını belirtti.

Tüketicilerin kaliteli ve lezzetli ballara büyük ilgilerinin olduğunu, Şemdinli balı gibi Türkiye`nin en kaliteli balını Avrupa Birliği standartlarına uygun organik olarak üretmelerinin kaliteli bal piyasasını yeniden düzenleyeceği yönünde görüşlerin kendilerine iletildiğini kaydeden Erçin, "Fuarlarda stantlarımızı ziyaret eden ziyaretçilerin memnuniyetlerine ilişkin gözlemlediğimiz olumlu tepkilerin kalite ve hizmet anlayışımızın ne kadar gerekli olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur. Organik bala olan talebi karşılayamıyoruz. Altınova Naturel olarak üretimini yaptığımız organik bala çok yoğun bir talep var. Bu talepleri karşılayamıyoruz. Fuara katılan ülkemiz ve yurtdışındaki firmalardan çok yoğun sipariş ve işbirliği teklifi alıyoruz. Özellikle Fransa, İngiltere, Almanya ve Yunanistan`dan çok büyük talep var. Tanıtım ve daha kaliteli üretime ihtiyacımız var. Yıllardır balımızın bir marka ismi altında gıda mevzuatına ve özüne uygun olarak pazara sunulmaması büyük bir eksikliktir. Bal üreticilerimizin daha fazla gelir elde edebilmesi için katkısız ve kalıntısız bal üretmeleri gereklidir. Ürettiğimiz ürünleri iyi tanıtmalıyız. Bu konuda ildeki tüm kamu kurum ve kuruluşları, belediyeler, sivil toplum örgütleri, üreticilerimiz, girişimciler ve tüm halkımızın desteğine ihtiyacımız var.

Ürünlerimiz bu yıl yalnızca İstanbul, Diyarbakır ve Van illerinde satılıyordu. Önümüzdeki yıllarda daha fazla üretim gerçekleştirerek satış noktası sayımızı artıracağız. Bu arada İstanbul ve İzmir`deki fuarlarda bizleri yalnız bırakmayan Çok Güzel Hareketler Bunlar isimli oyunun oyuncuları, iş adamı ve hemşehrilerimize sonsuz şükranlarımızı sunuyorum" şeklinde konuştu. / İha

Bu haber 7569 kez okundu.
Üye Girişi
Alışveriş Sepetim
Sepetiniz boş..
Fırsat Ürünleri
850 Gr Organik Süzme Çiçek Balı
Günde Gönderim
Fiyatı : 190.00 TL
 
Doğal Süzme Çiçek Balı
Günde Gönderim
Fiyatı : 40.00 TL
 
Doğal Süzme Çiçek Balı
Günde Gönderim
Fiyatı : 105.00 TL
 
Doğal Süzme Çiçek Balı
Günde Gönderim
Fiyatı : 65.00 TL
 
Organik Süzme Çiçek Balı
Günde Gönderim
Fiyatı : 95.00 TL
 
Karakovan Sepet Balı
Günde Gönderim
Fiyatı : 210.00 TL
 
Son Eklenen Ürünler
850 Gr Organik Süzme Çiçek BalıDoğal Süzme Çiçek BalıDoğal Süzme Çiçek BalıDoğal Süzme Çiçek BalıOrganik Süzme Çiçek BalıKarakovan Sepet Balı
Çok Satılanlar
Karakovan Sepet BalıOrganik Süzme Çiçek BalıDoğal Süzme Çiçek BalıDoğal Süzme Çiçek Balı
Son Gezdiğiniz Ürünler
Henüz Gezdiğiniz Ürün Bulunmuyor